• Obecnie brak na stanie
Mocznik uniwersalny nawóz azotowy 1kg    Sumin - 1

Mocznik uniwersalny nawóz azotowy 1kg Sumin

Specjalistyczne

Mocznik uniwersalny nawóz azotowy

długotrwałe działanie azotu, wspomaga kompostowanie na pryzmach

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

22,00 zł
Brutto

20.37 netto

Wyświetl historię cen produktu

Mocznik uniwersalny nawóz azotowy zawiera azot w formie amidowej, ulegającej stopniowym przemianom w glebie do form mineralnych, amonowej i azotanowej, pobieranych przez rośliny. Jest przydatny i skuteczny w przedsiewnym oraz pogłównym nawożeniu wszystkich gatunków roślin uprawnych. Do stosowania na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o odczynie bardzo kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo wapnowanych. Pod wszystkie rośliny w uprawie polowej, roślin warzywnych, ozdobnych, drzew i krzewów owocowych na terenach zieleni oraz na trawnikach. Nawóz można stosować do opryskiwania drobnokroplistego. W roztworze wodnym o stężeniu dostosowanym do wymagań dokarmianego gatunku i fazy rozwojowej roślin.

Mocznik uniwersalny nawóz azotowy warto stosować także jesienią w formie oprysku przeciwko groźnym chorobom drzew owocowych i innych roślin sadowniczych. Opryski mocznikiem warto powtórzyć na przedwiośniu. Opryskujemy wtedy dokładnie ziemię oraz leżące pod drzewami liście.

Jesienny oprysk mocznikiem pomaga zwalczać choroby drzew owocowych:

- parcha jabłoni

- parcha gruszy

- drobną plamistość liści wiśni

Mocznik stanowi dobre źródło azotu co przyspiesza kompostowanie!

Aby przyspieszyć proces kompostowania i by nie wydawać dużej ilości pieniędzy na droższe przyspieszacze warto dodać mocznik. Mocznik jest nawozem azotowym. Azot jest związkiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju bakterii kompostujących i tym samym sprzyjającym produkcję biomasy. Do kompostu dajemy mocznik rozpuszczony w wodzie.

SUMIN
KKA-09145
Nowość

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło