• Obecnie brak na stanie
.Podłoże Westland do bonsai 4l - 1

.Podłoże Westland do bonsai 4l

Podłoża

Bonsai gotowe podłoże

- gotowe podłoże

Mocne korzenie, zdrowe drzewka

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

9,95 zł
Brutto

9.21 netto

Wyświetl historię cen produktu

Ilość
Obecnie brak na stanie

Bonsai są fascynującymi formami roślin, przedstawiającymi naturę w miniaturze, próbującymi uchwycić istotę drzewa i jego otoczenia. Podłoże do bonsai Westland zostało opracowane w celu zapewnienia odpowiedniego drenażu, zatrzymywania wody i napowietrzenia co jest niezbędne dla rozwoju zdrowych,silnych korzeni, dla zdrowego rozwoju bonsai. Podłoże zawiera unikatowe granule SERAMIS, które długo utrzymują w glebie wilgoć i składniki odżywcze. Włókna drzewne zawarte w podłożu tworzą luźną strukturę, poprawiając napowietrzenie i drenaż.

JAK DZIAŁA SERAMIS?

Seramis to granule palonej, naturalnej gliny o mocno porowatej strukturze. Podczas podlewania granule pochłaniają wodę i składniki odżywcze w niej zawarte. Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Dzięki temu wytwarzają doskonały klimat dla rozwoju korzeni.

Stosowanie:

UPRAWA I PRZESADZANIE

- Młode drzewko lub krzew zasadź w podłożu do bonsai używając małej doniczki. Przez kolejne 2-3 lata regularnie przycinaj korzenie i pędy.

- Kiedy bonsai jest gotowe na przeniesienia do stałego pojemnika, napełnij pojemnik podłożem do bonsai i zabezpiecz roślinę w doniczce za pomocą drutu.

- Przed przesadzeniem przytnij korzenie, aby pasowały do pojemnika bez konieczności ich zginania lub wkładania na siłę. Chroń roślinę przed słońcem i często podlewaj, aby mogła się zregenerować.

- Każdej wiosny wyjmuj bonsai z doniczki i sprawdzaj korzenie, aby zobaczyć, czy rośliny nie należy przesadzić.

- Nawet wówczas, gdy sadzisz roślinę do tej samej doniczki, usuń stare podłoże i przytnij korzenie przed dodaniem nowego podłoża. Chroń roślinę przed słońcem i często podlewaj, aby mogła się zregenerować.

PODLEWANIE

Podlewaj raz lub nawet dwa razy dziennie w lecie i rzadziej w zimie. Zawsze upewnij się, że nadmiar wody może swobodnie spłynąć, aby uniknąć uszkodzenia korzeni.

NAWOŻENIE

Gotowe podłoże do bonsai Westland zapewnia roślinom wszystkie składniki odżywcze, których będą potrzebować przez pierwsze 6-8 tygodni. Wiosną i wczesnym latem dokarmiaj rośliny co dwa tygodnie specjalistycznym nawozem Westland do bonsai.

Kiedy stosować: cały rok

Sposób użycia

UŻYTECZNE WSKAZÓWKI

- Umieszczaj rośliny z dala od przewiewów i intensywnego źródła ciepła.

- Spryskuj wodą o temperaturze pokojowej dwa razy w tygodniu oraz, od czasu do czasu, przemywaj liście gąbką w celu usunięcia kurzu.

- Przycinaj gałęzie, gdy tylko zaczynają odrastać, w przeciwnym wypadku na drewnie będą zauważalne nacięcia powstałe w wyniku przycinania.

- Produkt nie nadaje się dla roślin wrzosowatych i innych kwaśnolubnych.

PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

- Przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych.

- Po częściowym zużyciu szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikać wdychania pyłu.

- W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

WESTLAND
WES000093
Nowość

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło