.Podłoże Westland do bonsai 4l - 1

.Podłoże Westland do bonsai 4l

Podłoża
6 szt

Bonsai gotowe podłoże

- gotowe podłoże

Mocne korzenie, zdrowe drzewka

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

9,95 zł
Brutto

9.21 netto

Wyświetl historię cen produktu

Bonsai są fascynującymi formami roślin, przedstawiającymi naturę w miniaturze, próbującymi uchwycić istotę drzewa i jego otoczenia. Podłoże do bonsai Westland zostało opracowane w celu zapewnienia odpowiedniego drenażu, zatrzymywania wody i napowietrzenia co jest niezbędne dla rozwoju zdrowych,silnych korzeni, dla zdrowego rozwoju bonsai. Podłoże zawiera unikatowe granule SERAMIS, które długo utrzymują w glebie wilgoć i składniki odżywcze. Włókna drzewne zawarte w podłożu tworzą luźną strukturę, poprawiając napowietrzenie i drenaż.

JAK DZIAŁA SERAMIS?

Seramis to granule palonej, naturalnej gliny o mocno porowatej strukturze. Podczas podlewania granule pochłaniają wodę i składniki odżywcze w niej zawarte. Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Dzięki temu wytwarzają doskonały klimat dla rozwoju korzeni.

Stosowanie:

UPRAWA I PRZESADZANIE

- Młode drzewko lub krzew zasadź w podłożu do bonsai używając małej doniczki. Przez kolejne 2-3 lata regularnie przycinaj korzenie i pędy.

- Kiedy bonsai jest gotowe na przeniesienia do stałego pojemnika, napełnij pojemnik podłożem do bonsai i zabezpiecz roślinę w doniczce za pomocą drutu.

- Przed przesadzeniem przytnij korzenie, aby pasowały do pojemnika bez konieczności ich zginania lub wkładania na siłę. Chroń roślinę przed słońcem i często podlewaj, aby mogła się zregenerować.

- Każdej wiosny wyjmuj bonsai z doniczki i sprawdzaj korzenie, aby zobaczyć, czy rośliny nie należy przesadzić.

- Nawet wówczas, gdy sadzisz roślinę do tej samej doniczki, usuń stare podłoże i przytnij korzenie przed dodaniem nowego podłoża. Chroń roślinę przed słońcem i często podlewaj, aby mogła się zregenerować.

PODLEWANIE

Podlewaj raz lub nawet dwa razy dziennie w lecie i rzadziej w zimie. Zawsze upewnij się, że nadmiar wody może swobodnie spłynąć, aby uniknąć uszkodzenia korzeni.

NAWOŻENIE

Gotowe podłoże do bonsai Westland zapewnia roślinom wszystkie składniki odżywcze, których będą potrzebować przez pierwsze 6-8 tygodni. Wiosną i wczesnym latem dokarmiaj rośliny co dwa tygodnie specjalistycznym nawozem Westland do bonsai.

Kiedy stosować: cały rok

Sposób użycia

UŻYTECZNE WSKAZÓWKI

- Umieszczaj rośliny z dala od przewiewów i intensywnego źródła ciepła.

- Spryskuj wodą o temperaturze pokojowej dwa razy w tygodniu oraz, od czasu do czasu, przemywaj liście gąbką w celu usunięcia kurzu.

- Przycinaj gałęzie, gdy tylko zaczynają odrastać, w przeciwnym wypadku na drewnie będą zauważalne nacięcia powstałe w wyniku przycinania.

- Produkt nie nadaje się dla roślin wrzosowatych i innych kwaśnolubnych.

PRZECHOWYWANIE I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

- Przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych.

- Po częściowym zużyciu szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikać wdychania pyłu.

- W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

WESTLAND
WES000093
6 Przedmioty
Nowość

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło