• Obecnie brak na stanie
.Podłoże Westland do domowych  8l - 1

.Podłoże Westland do domowych 8l

Podłoża

Kwiaty domowe gotowe podłoże

- Zdrowy wzrost, bardziej zielone liście

Specjalistyczna mieszanka

Dodatek perlitu poprawia napowietrzenie i drenaż

Kontrola wilgotności, zawiera granule Seramis

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

14,00 zł
Brutto

12.96 netto

Wyświetl historię cen produktu

Gotowe podłoże do roślin domowych Westland jest specjalnie opracowaną mieszanką do sadzenia i przesadzania większości roślin pokojowych w tym kaktusów i roślin w ogrodach butelkowych. Podłoże o porowatej strukturze zapewnia zdrowy rozwój roślin i bardziej zielone liście. Mieszanka zawiera perlit, poprawiający napowietrzenie i drenaż oraz unikatowe granule SERAMIS, które długo utrzymują w glebie wilgoć i składniki odżywcze.

JAK DZIAŁA SERAMIS?

Seramis to granule palonej, naturalnej gliny o mocno porowatej strukturze. Podczas podlewania granule pochłaniają wodę i składniki odżywcze w niej zawarte. Uwalniają wodę, kiedy podłoże zaczyna wysychać. Dzięki temu wytwarzają doskonały klimat dla rozwoju korzeni.

Stosowanie

SADZENIE I PRZESADZANIE

Rośliny pokojowe wymagają z czasem przesadzenia, ponieważ rosną im korzenie i wypełniają całą doniczkę. Można to zaobserwować, gdy korzenie są widoczne przez otwory drenażowe w doniczce.

- Dobrze podlej roślinę i poczekaj aż nadmiar wody spłynie.

- Przygotuj większą doniczkę upewniając się, że posiada odpowiednie otwory drenażowe. Ułóż warstwę gotowego podłoża na dnie nowej doniczki. Delikatnie wyjmij roślinę ze starej doniczki i przenieś do nowej.

- Umieść roślinę w nowej doniczce tak, żeby bryła korzeniowa znalazła się nieco poniżej krawędzi doniczki. Wypełnij przestrzeń wokół bryły korzeniowej nowym podłożem, lekko ubijając je aby szczelnie wypełniło doniczkę.

- Dobrze podlej roślinę.

PODLEWANIE

Podlewaj obficie, gdy będzie to wymagane. Upewnij się, że nadmiar wody może swobodnie spłynąć, aby uniknąć uszkodzenia korzeni.

NAWOŻENIE

Gotowe podłoże do kwiatów domowych Westland zapewnia kwiatom wszystkie składniki odżywcze przez pierwsze 5-6 tygodni. Wiosną i latem dokarmiaj rośliny nawozem do kwiatów domowych Westland przy co drugim podlewaniu, jesienią i zimą przy co czwartym.

Kiedy stosować: cały rok

Sposób użycia:

UŻYTECZNE WSKAZÓWKI

- Umieszczaj rośliny w jasnym miejscu, unikając w miarę możliwości bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne.

- Unikaj dużych, szybkich zmian temperatury pokojowej – może to powodować opadanie liści.

- Warto stosować środek nabłyszczający do liści w celu usunięcia kurzu.

- Produkt nie nadaje się dla roślin kwaśnolubnych.

PRZECHOWYWANIE  I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

- Przechowywać w suchym, mrozoodpornym miejscu, z dala od środków chwastobójczych i innych ogrodniczych substancji chemicznych.

- Po częściowym zużyciu szczelnie zamknąć opakowanie. Stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikać wdychania pyłu.

- W trakcie prac ogrodniczych należy używać rękawic ochronnych. Po zakończeniu prac umyć ręce.

WESTLAND
WES000082
Nowość

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło