Mączka bazaltowa   900g  naturalna       bariera Target - 1

Mączka bazaltowa 900g naturalna bariera Target

Mączka bazaltowa
1 szt

Mączka bazaltowa

- naturalna bariera na szkodniki

- idealne rozwiązanie do ogrodu

- mechaniczna bariera na ślimaki

- napowietrza i odkwasza glebę

- bogata w mikroelementy

- chroni rośliny przed szkodnikami i chorobami

- zaprawa nasion, cebulek i korzeni

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

15,50 zł
Brutto

12.60 netto

Wyświetl historię cen produktu

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
Mączka bazaltowa ze względu na naturalne pochodzenie z powodzeniem może być stosowana w uprawach ekologicznych. W swoim składzie zawiera szereg niezbędnych makro- oraz mikroelementów potrzebnych roślinom do życia. Najważniejsze związki bazaltu to tlenek krzemu, czyli tzw. krzemionka (około 50%), tlenek glinu (około 20%) oraz tlenek żelaza (5-10%). Ponadto bazalt zawiera wiele cennych makro- i mikroelementów (magnez, wapń, sód, potas, mangan, tytan, fosfor, siarka, bor, chrom, miedź, cynk, molibden, kobalt czy jod.

Krzemionka zawarta w mączce bazaltowej wzmacnia rośliny i uodparnia je na choroby oraz szkodniki m.in. poprzez wzmocnienie ścian komórkowych.
W tym celu, w tradycyjnych przepisach ogrodnictwa ekologicznego, poleca się opylanie roślin mączką bazaltową w ilości 100 g na 10 m2.

Mączka jest niezwykle pomocna w nawożeniu gleb mocno wyeksploatowanych i nieurodzajnych. Doskonale uzupełnia nawozy organiczne (np. obornik, biohumus czy kompost) oraz przyspiesza proces kompostowania.
Oprócz swoich niesamowitych właściwości odżywczych dla roślin, mączka bazaltowa spełnia także rolę ochronną.
Opylanie roślin mączką bazaltową w znaczący sposób przyczynia się do ograniczenia występowania szkodników i chorób roślin.To ekologiczna metoda walki z patogenami roślin stosowana w ogrodnictwie, bez środków chemicznych, preparatów owadobójczych czy grzybobójczych.

Produkt jest nietoksyczny dla roślin i bezpieczny dla ludzi, ponieważ nie posiada okresu karencji.
Mączka bazaltowa doskonale nadaje się także do zaprawiania nasion i cebulek. Stosowana podczas przesadzania stanowi doskonały nawóz startowy.

Kiedy stosować Marzec - Październik

TARGET
DMI249TX
1 Przedmiot
Nowość

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło