&Florovit pro natura kompost granulowany 10l - 1

&Florovit pro natura kompost granulowany 10l

Aktywatory kompostu
2 szt

Florovit pro natura kompost granulowany

- nawóz pochodzenia roślinnego

- zawiera Humus

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

19,00 zł
Brutto

17.59 netto

Wyświetl historię cen produktu

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Florovit pro natura kompost granulowany

Wygodna alternatywa dla wszystkich, którzy nie mają własnego kompostu a  potrzebują wzbogacić i użyźnić glebę pod swoimi uprawami. Szczególnie polecany do:

- warzyw i owoców, roślin ozdobnych oraz trawników

- do nowych nasadzeń

- do regeneracji gleb

 Florovit pro natura kompost granulowany:

- 100% naturalny

- zawiera azot, fosfor, potas, wapń i magnez

- zawiera HUMUS i substancje organiczne (min. 30%) 

Włściwości kompostu granulowanego:

- 100% pochodzenia roślinnego

- całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin

- równomierna aplikacja

- łatwość mieszania się z podłożem

- regeneruje gleby

- brak nieprzyjemnego zapachu

- utrzymuje prawidłową wilgotność gleb

Czy wiesz, że?

Gotowy kompost – jest sypki i ciemnobrązowy - nie jest nawozem ani podłożem. To uzupełnienie regenerujące ziemię ogrodową, pomaga zatrzymać w niej wilgoć i składniki odżywcze. Poprawia strukturę gleby i stymuluje rozwój korzystnych dla roślin mikroorganizmów.

Sposób stosowania:

W uprawach roślin warzywnych:

Na uprzednio oczyszczoną z chwastów i spulchnioną glebę należy rozsypać środek równomiernie na całej powierzchni w ilości 20-30 l/10m2 (12-18 kg/10m2) w zależności od uprawianego gatunku, a następnie wymieszać go z glebą na głębokość 15-20 cm. W tak przygotowaną glebę wysiewać nasiona lub sadzić rozsadę warzyw. W uprawach pod osłonami (tunele foliowe) dawkę środka można zwiększyć do 25-35 l/10m2 (15-21 kg/10m2).

W uprawie roślin ozdobnych (klomby, zieleńce, kwietniki, rabaty):

Wczesną wiosną na uprzednio przygotowaną glebę należy środek rozsypać w dawce 20-30 l/10m(12-18 kg/10m2), a następnie wymieszać z glebą na głębokość ok. 15 cm, po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rozsadę roślin rabatowych.

Trawniki:

Pod zakładanie trawników najlepiej stosować wiosną lub późnym latem. Na glebę przeznaczoną do założenia trawnika należy rozłożyć równomiernie środek w ilości 30-40 l/10m2 (18-24 kg/10m2). Następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby glebogryzarką lub innymi narzędziami, wyrównać i siać trawę.

Uprawy polowe i rekultywacja:

Na gruntach ornych można stosować 15 ton/ha rocznie lub 30 t/ha jeden raz na 2 lata. Do celów rekultywacji gruntów zdegradowanych można stosować 20 t/ha rocznie, przez okres kilku lat aż do uzyskania średniej zawartości składników pokarmowych w glebie. Środek należy rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola przy pomocy rozrzutnika nawozów. Wskazane jest wymieszanie środka z glebą. Na gruntach ornych najlepiej stosować pod uprawki pożniwne lub przedsiewne.

Do celów rekultywacji można stosować w dowolnym okresie roku zgodnie z harmonogramem prac.

W uprawach roślin sadowniczych:

- przed posadzeniem sadu/plantacji. Rozrzucić równomiernie środek na powierzchnię pola w dawce  o 15 ton/ha i wymieszać z powierzchniową warstwą glebą. Najlepiej środek zastosować pod przedplon.

- w sadzie/plantacji. Środek rozrzucić wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), wokół drzew/krzewów, w dawce do 10 kg na 10 m2, unikając jego kontaktu z rośliną.

Termin stosowania: Marzec - listopad

INC000066
2 Przedmioty
Nowość

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło